SKAUTING

SKAUTING

Přišel nám jeden zajímavý článek od Kláry z G-1 na téma skauting ! Tak čti dál.. a možná se dozvíš to co jsi předtím o skautingu nevěděl? ?

snimek-obrazovky-2016-10-19-v-20-18-07

Hodně lidí mi pokládá otázky :

,,Co to vlastně skauting je?“  nebo ,,Co tam děláte?“

Historie:

Skauting je celosvětové hnutí,které v roce 1907 vzniklo v Anglii. Jeho zakladatelem byl významný britský generál Robert Baden-Powell. O čtyři roky později (tj. v roce 1911) vzniká český skauting. Založil ho Antonín Benjamín Svojsík při návratu z Anglie. O rok později uspořádal první skautský tábor a na táboře v roce 1913 skauti vymysleli a postavili první stany s podsadou, které dodnes skauti a skautky z celého světa obdivují. Brzy se ke skautingu přidávají i dívky. Během válek byl poprvé skauting zakázán nacisty. V komunistickém režimu byl skauting zakázán dvakrát, ale jakmile komunistický režim upadl, tak byl skauting znovu obnoven. 

Současnost:

V součatné době skauting existuje v 216 zemích se 40 miliony skautů a skautek.

V České republice je nás 55 533.

Skauting jsou hlavně přátelé a kamarádi, kteří spolu tráví svůj volný čas. Většina lidí si myslí, že je to jen o přírodě a přežití v ní. To se ale mýlí. Není to jen o přírodě, ale i o dalších jiných užitečných věcích, které se hodí i v běžném životě. Kromě užitečných věcí se snažíme všelijak zabavit, například  hraním různých her na schůzkách nebo na výpravách. Rádi poznáváme nové místa České republiky i nové lidi, a proto se účastníme mnoha akcí. Jsme  také docela kompetitivní, jelikož se účastníme  mnoha závodů. Čím jsme ale asi nejznámější, tak jsou to tábory, které pořádáme v létě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *