Pelíšky aneb vysněný pokojíček?

Pelíšky aneb vysněný pokojíček?

V Muzeu Luhačovického Zálesí se uskutečnila vernisáž výstavy s názvem Pelíšky aneb Můj pokojíček snů. Naše Studentské noviny u této události nemohly chybět! Naši redaktoři a další vybraní studenti, zde svůj vysněný pokojíček vystavovali. Pro naše redaktory nechyběla ani podpora od našeho učitele MgA. Zdeňka Kutry, který klukům a ostatním studentům dal možnost zapojit se do tohoto projektu. 

Součástí  výstavy jsou jak miniatury pokojíčků vytvořených a navržených žáky Základní školy Luhačovice, ZUŠ Luhačovice, ZUŠ Uherské Hradiště,  ZUŠ Zlín, ZUŠ Slavičín a také našimi studenty, tak soubor historických hraček ze sbírky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Program

Po úvodním slovu organizátorů výstavy následovalo hudební představení žáků nedaleké ZUŠ Luhačovice. Představení se velmi povedlo a hudební program taktéž. Po programu organizátoři poděkovali vychovatelům a učitelům, kteří dohlíželi na své studenty. Velké poděkování patřilo také za to, že se do tohoto projektu všichni zapojili s nadšením a velmi podařenou kreativitou.

Hodnocení prací

Původně nebylo vůbec v plánu tento projekt hodnotit, mělo se jednat pouze o výstavu. Pak se ale zjistil počet účastníků a po dohodě se sponzorem výstavy se organizátoři rozhodli, že se práce budou hodnotit a nejlepší z nich dostanou malou odměnu. (Upřímně jestli ta malá odměna bude, tak malá jako “malé občerstvení”, které si připravili na na výstavě, tak fakt nevím.) Hodnotilo se pomocí malých červených samolepících koleček, které se lepily na určitý pokojíček (viz. obrázek). Každý návštěvník, který přijde na výstavu dostane jeden a může ho nalepit na pokojíček, který se mu nejvíc líbí.

     Hodnocení Online

Stačí když kliknete na tenhle odkaz : Muzeum luhačovice a dáte like obrázku pokojíčku který se Vám nejvíce líbí.

 

Jak vlastně probíhalo sestavování takového “pelíšku”? 

Začalo to tím, že se nás pan učitel Zdeněk Kutra na konci března zeptal, jestli do toho nepůjdeme. My jsme souhlasili a také jsme vypracovali návrh. Ale jak je to naším dobrým zvykem, tak jsme si to nechali na poslední chvíli. 5 dnů před odevzdáním se nás pan profesor zeptal, jak jsme na tom a kdy mu to odevzdáme. Samozřejmě jsme nic neměli, ale slíbili jsme, že do termínu to zvládneme. Materiály jsme se snažili využít z přírody, ale také jsme něco sehnali v papírnictví. V pondělí jsme na tom dělali od konce školy až do 8 večer, kdy jsme to naštěstí dokončili.

Fotky ze zahájení, studentských pelíšku a historických hraček ze sbírky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *