Francouzská návšteva

Francouzská návšteva

V úterý 31. října k nám zavítaly dvě francouzské studentky, které jsou obě v rámci projektu Erasmus na stáži v Brněnské Alliance française. Podílí se na mezinárodních projektech a přednáší pro studenty v Allianci. Na naši školu přijely na pozvání Paní učitelky Dany Ondruškové.

Přednášely nám ve francouzštině o Francii a jejích zámořských územích  a hlavně o Réunionu. Přednáška byla velmi zajímává a dozvěděli jsme se hodně nového o tajemném ostrově. Také jsme si pořádně procvičili francouzštinu, protože se s námi snažily komunikovat a ptaly se nás na různé otázky z prezentace, aby se ujistili, že rozumíme. Obě byly sympatické a měly skvělou výslovnost.

Marie

Pochází z kontinentální Francie, ale její předci jsou z Martiniku.

Angelika

Pochází ze zámořského departementu, z ostrova Réunionu. Zde se také narodila, ale její prapradědeček přišel na Réunion z Číny. Současně studuje v Lyonu na Science Po -politické vědy.

Réunion

Ostrov ležící v Indickém oceánu poblíž Madagaskaru.

Réunion je zámořský region a zároveň zámořské území Francie. Ostrov je jeden z nejvzdálenějších regionů Evropské unie. Má necelý milion obyvatel a díky své unikátní krajině a přírodním podmínkám je vyhledávanou destinací mezi turisty z celého světa.

Ostrov je taky velmi známý díky svým černým plážím, za což je vděčný sopečné aktivitě.

Výsledek obrázku pro black sand beach réunion Okcitánie – kontinentální Francie

Je jeden z 13 metropolitních regionů Francie. Správním střediskem regionu je město Toulouse. (okcitánsky Tolosa) 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *