EXKURZE DO AUSCHWITZ-BIRKENAU A KRÁLOVSKÉHO MĚSTA KRAKOVA

EXKURZE DO AUSCHWITZ-BIRKENAU A KRÁLOVSKÉHO MĚSTA KRAKOVA

V úterý 28. 3. 2017 jsme se vydali na exkurzi do Krakova a do nejznámějšího koncentračního tábora Auschwitz – Birkenau. Doprovod nám dělala paní Mikovčíkovápanem Mikulčíkem a my jim moc děkujeme za příjemně strávený den. Také nesmím zapomenout na pana Pavla Kočího, který nám dělal skvělého průvodce po Krakově a řekl nám mnoho zajímavých informací o polské historii.

 

Vyrazili jsme v 5:00 hodin ráno a většina z nás ještě podřimovala skoro celou cestu autobusem. Příjezd k muzeu byl kolem 8:30. Následně jsme se rozdělili na dvě skupiny a každá ze skupin dostala svého průvodce s pěkně připraveným programem, který nám zabral celé dopoledne. Každý z nás se dozvěděl mnoho nových informací a prošel ty nejzajímavější místa. Mohli jsme nahlédnout například do plynové komory, hladomorny a nebo se jen podívat na zeď smrti a projít si chodby, kterými kdysi chodili obyčejní lidé čekající na smrt. Také jsme si mohli prohlédnout nasbírané brýle, vlasy, boty a další věci, které zde zbyly.

 

Po této smutnější části dne všichni nasedli do autobusu a pokračovalo se dál v naší exkurzi.

Na příjezd do královského města Krakova jsme si museli počkat asi hodinku a půl. Zde nás čekala naučná vycházka, kterou doprovázelo velmi příjemné počasí. První menší zastávka byla u sochy draka, symbolu Polska, který směřuje pohled na řeku Vislu. Dokonce jsme mohli několikrát vidět, jak tento drak chrlil oheň. Poté jsme prošli kolem Královského hradu a podívali se na katedrálu sv. Stanislava a Václava a přes nádvoří Jagelonské univerzity se pokračovalo na jedno z největších náměstí v celé Evropě, které nese název Královský rynek. Zde jsme si mohli prohlédnout například Mariánský kostel, Sukiennice s tržnicí, Radniční věž a kostel svatého Vojtěcha. Bohužel tady už naše cesta po hodinovém rozchodu končila a my se vydali domů.

Po cestě už jen zbývala poslední zastávka v nákupním středisku, kde si většina z nás koupila nejznámější polské karamelky – krovky.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *