Prezident21

Prezident21

Před skončením mandátu (=pravomoc voleného funkcionáře, kterou mu svěřili voliči) prezidenta Miloše Zemana proběhne druhá přímá volba prezidenta naší republiky. Volební termíny jsou ve dnech 12. – 13. ledna 2018. Pro tento rok je zaregistrovaných celkem devět prezidentských kandidátů.

Koho budete volit v oficiální volbě prezidenta?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Uchazeči o post prezidenta

Roku 2014 byl Andrej Babiš nejpopulárnějším politikem v České republice, proto se také dlouho spekulovalo i o jeho kandidatuře na prezidenta. Pan Babiš ji však koncem roku 2014 vyloučil se slovy ,,Náplň tohoto úřadu mě nemotivuje.” Také prohlásil, že by raději vedl koaliční vládu, což se mu nedávno i splnilo. Na post prezidenta podle Andreje Babiše v roce 2014 by se nejvíce hodil tehdejší premiér Bohuslav Sobotka. Je pozoruhodné, jak si tito dva pánové prohodili své role a zvláště, jak se panu Babišovi plní sny.

Pojďme tedy dále..

Podmínky pro prezidentskou účast splnilo devět kandidátů. Shromáždění alespoň 50 000 podpisů pro občanskou nominaci oznámili Jiří Drahoš, Michal Horáček a Miloš Zeman. Dostatečnou podporu od senátorů (minimálně 10) má Pavel Fischer, Marek Hilšer a Mirek Topolánek.

Podle již zvolené kandidátky jsou v pořadí:

Mirek Topolánek

  • Bývalý předseda vlády a někdejší šéf ODS, který sehnal potřebných 10 podpisů od senátorů. S úmyslem kandidovat přišel nečekaně a na poslední chvíli. Před oznámením své kandidatury působil v soukromém sektoru, zejména na manažerských pozicích v energetice.

Mirek Topolánek prostřednictvím twitteru:

,,Děkuji sedlákům za poctu i závazek. Kdo je ten člověk, zda-li ho znáš? Toť český sedlák, živitel náš!”

 

Michal Horáček

  • Textař, producent, bývalý spolumajitel sázkové kanceláře Fortuna a miliardář. Svou kandidaturu oficiálně oznámil již třetího listopadu 2016, rovněž oznámil, že si bude volební kampaň financovat sám. Začátkem května 2017 nasbíral potřebný počet podpisů (86 tisíc podpisů).

Kampaň na prezidenta dokáže z lidí vytáhnout to nejhorší. Poslední dobou se v tomto ohledu slušně daří i panu Michalu Horáčkovi.

Michal Horáček: ,,Skoro všichni máte doma nějakou moji desku nebo knížku”.

Máte?

 

 

 

 

 

 

 

Pavel Fischer

  • Bývalý velvyslanec ve Francii a Monaku a poradce prezidenta Václava Havla ohlásil svou kandidaturu 5. října 2017. 27. října 2017 odevzdal svou kandidaturu na ministerstvu vnitra s podpisy 17 senátorů.

Pavel Fisher:  ,,Styl vystupování Miloše Zemana je toxický pro společnost.”

Jiří Hynek

  • Jiří Hynek je oficiálním kandidátem Realistů na pozici prezidenta.

Jiří Hynek: ,,Lidé mají právo rozhodovat nejen ve volbách, ale i v referendech.”

 

 

 

Nemyslíte, že někdy kvantita lidí nemusí zaručit kvalitu? Vzpomeňme si například na minulé volby a jak dopadly…

       Petr Hannig

  • Kandidaturu na prezidenta České republiky oznámil v červenci 2017 s tím, že chce navazovat na politiku Miloše Zemana. Podpořila jej i strana Národní demokracie.

Petr Hannig: “Měly by se zvýšit pravomoci prezidenta. Ono by se vůbec nic nestalo, kdyby se změnila ústava k poloprezidentskému systému.”

 

 

 

Vratislav Kulhánek

  • Manažer, který působil hlavně v automobilovém průmyslu a bývalý předseda Českého svazu ledního hokeje. V říjnu 2017 oznámil podporu 24 poslanců v kandidatuře na prezidenta.

Vratislav Kulhánek: ,,BRUSEL NÁM ROZHODNĚ NEMŮŽE DIKTOVAT, CO ANO A CO NE! Je třeba jasně EU říci: pokud máme být rovnoprávnou zemí, pak chceme kontrolu našeho státu nad tím, co nám nabízíte, ale chceme být i aktivními účastníky všeho, o čem rozhodujete.”

 

Miloš Zeman

  • Zákon druhé po sobě jdoucí volební období současnému prezidentovi Miloši Zemanovi umožňuje. Zeman svou kandidaturu oznámil 9. března 2017 ve Španělském sále na každoročním setkání svých příznivců.

 

Kandidovat nechtěl, ale teď má billboardy po celém Česku. Tajné loutky z Ruska pomalu manipulují s našimi volbami. Bývalý komunistický funkcionář Miroslav Šlouf nebo Martin Nejedlý dali Zemanovcům po milionu.

Jak vypadá Zemanův transparentní účet dnes? I sranda musí být, ale ne co se týká prezidenta. Ten by měl mít úroveň a vystupování slušného člověka. Bohužel tenhle pokus na takového prezidenta z roku 2013 zrovna nevyšel.      

 

Zeman a jeho kampaně vol.2

Tweet Jakuba Zelenky:  ,,Důvěra v prezidenta v prosinci podle CVVM stoupla na 55%. Vidíte, stačí jen navést kampaň.

Když něco sponzoruje Rusko, tak to prostě musí růst!

 

 

Marek Hilšer

Lékař a občanský aktivista. Kandidaturu vyhlásil 27. července 2016. Hilšer nesehnal dostatek podpisů od občanů. Kandidaturu nakonec na ministerstvo vnitra odevzdal 2. listopadu 2017 s podpisy 11 senátorů.

                                                                                                                                                                                       

 

Marek Hilšer: „Masaryk říkal, že stát musí mít vizi a ideály. Nelze být Čech jen tak, že budu říkat, že jsem Čech. Republika musí mít hodnoty a vizi, aby si Češství obhájilo svoji existenci před ostatními. Co je podle vás ta naše vize, na které bychom měli pracovat?“

Mladá krev je v politice potřeba, tak nedržme židle stále těm stejným pánům, kteří si naši republiku akorát dělí na kousky.

 

Jiří Drahoš

Je vysokoškolský profesor, jenž po osmi letech v pozici předsedy Akademie věd ČR, 28. března 2017, potvrdil svou kandidaturu na prezidenta ČR. V polovině srpna 2017 ohlásil, že se mu podařilo nasbírat potřebný počet podpisů.

 

 

 

 

 

 

Správný princip, vyhrává nad bojem.  Jiří Drahoš má 1.místo na stránkách Prezident21. Těsně za ním vyhrává právě Marek Hilšer.

 

Anketa z intranetu, aneb kdo vyhrává mezi gymnazisty? 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *