Praha 2019

Praha 2019

Tak jako každý rok, i tenhle se třídy posledního ročníku zúčastnily školního výletu do Prahy. Avšak nebyl to jen obyčejný poznávací zájezd. Třídy G-4 a oktáva se podílely na známé charitativní akci TERIBEAR, přes kterou pomohly běháním okolo Vítkova ohroženým dětem a matkám v nouzi a to tak, že získaly pro nadaci více než 12 000 Kč.

Počasí budoucím maturantům přálo celý týden a díky tomu mohli bezproblémově navštívit všechny památky, které měli v itineráři. Hlavními body výletu nebyly jen nejznámější památky jako Karlův most, Pražský hrad, Staroměstské náměstí s radnicí a orlojem, Národní muzeum, Vyšehrad, ale i památky, které se podílely, jak kulturně, tak politicky na naší historii – krypta a kostel sv. Cyrila a Metoděje, Národní divadlo a známé demonstrační Václavské náměstí.

Velmi přínosnou zkušeností se pro žáky tříd G-4 a oktávy, stala komentovaná prohlídka Parlamentu ČR, kde mohli zkusit oběd v senátorské jídelně a potkat tak mnoho politických tváří, jako například známého piráta I. Bartoše, nebo ještě známějšího česko-japonského politika T. Okamuru. Celá komentovaná prohlídka byla ukončena přátelskou diskuzí se senátorem Tomášem Goláňem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *