Festiválek nebo Salvador Dalí ?

Festiválek nebo Salvador Dalí ?

9. 12. 2016 se v galerii městské knihovny ve Slavičíně konala vernisáž k výstavě obrazů slavičínského malíře Pavla Piačky. Vernisáž byla zahájena úvodním slovem Ing. et. MgA. Zdeňka Kutry, který v krátkém projevu seznámil hosty s životem a dílem autora a to v jisté míře i s vtipným kontextem. O hudební doprovod se postarala žákyně ZUŠ Slavičín Anna Petrů. Po ”oficiální” části akce následovala ta ”neoficiální” s malým občerstvením, a kdo neřídil, měl možnost ochutnat bílé, či červené vínko.

Něco o autorovi

Pavel Piačka se narodil 25. 2. 1962 ve Slavičíně. Byl vyučen strojním zámečníkem ve Svitu Gottwaldov a jeho jediné studium umění byly sobotní kurzy kreslení ve Zlíně. Velkou inspirací pro autora, byl Salvador Dalí, kterého taktéž pan Piačka namaloval. Také se v  jeho díle mísí jeho osobní pocity a zážitky se symboly mediálního a moderního světa, či náboženstvím. Jak sám říká: ,,Jak jsem nastoupil k pilníku, tak mi ho nikdo za tu dobu neuzmul. Takže furt v odrbaných montérkách? No a hledání témat? Při flákání v přírodě a při posezení v hospodě.” 

Pavel Piačka představil své dílo již dvakrát na GJP ve Slavičíně, ale všeobecně není pro veřejnost příliš známý pro menší množství výstav. Proto neváhejte a navštivte jednu z nich v Městské knihovně Slavičín. Výstava probíhá do 3. ledna 2017.

 

Pár fotek na ukázku! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samuel Otlík, Redaktor –  kvinta

Marie Koudelová, Fotograf

Michal Holek, příjemná společnost a model

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *