Zájezd do Vratislavi a Drážďan

Zájezd do Vratislavi a Drážďan

Ve dnech 7.12 a 8.12 se žáci kvinty a G-1 zúčastnili dvoudenního zájezdu do Vratislavi a Drážďan v doprovodu pana učitele Kutry, Mikulčíka a paní učitelky Maryášové.

Vyjeli v 6:00, no v 6:02 díky opozdilcům. Jeli  6 hodin,  a tak skoro celý autobus dospával, zatímco se blížili k  Vratislavi.Okolo 12 hodin dorazili do Vratislavi. Vrastislav je krásné historické město, které patří mezi nejstarší Polská města. Počasí jim přálo, a před očima se jim rýsovala sluncem zalitá Vratislav. Vydali se na prohlídku, kterou jim obohatil svým výkladem průvodce. Navštívili mnoho zajímavých míst jako je třeba katedrála svatého Jana Křtitele, která byla vůbec první cihlovou stavbou v Polsku. Prohlídka skončila na Vratislavském náměstí, které zaujme barevnými měšťanskými domy a celý dojem byl ještě zkrášlen vánočními trhy, které zde probíhaly. Na náměstí  byl rozchod a mě z vyprávění nejvíc zaujal stánek, který měl nahoře velkou vycpanou sobí hlavu, která se kývala a mluvila Polsky. Poté se vrátili k autobusu a vydali se na cestu do Zhořelce, kde se procházeli po městě a navštívili vánoční trhy. Odtud se vydali na cestu do Děčína, kde se ubytovali. Po snídani v hotelu vyrazili na cestu na zámek Moritsburg, který leží na hranicích Polska s Německem. Zde se točila česká pohádka Tři oříšky pro Popelku.Zámek byl nádherný, a dokonce tady byla zrovna adventní výstava o této pohádce. Mohli si taky zkusit kostýmy, čemuž neodolal ani pan Mikulčík a musel si zkusit čepec, který nosil princ. Byl zde taky bronzový střevíček na schodech, kde ho v pohádce nechala Popelka.

Po skončení prohlídky se vydali na cestu do Drážďan. Drážďany jsou historické město, které bylo bohužel během 2. světové války z části vybombardováno. Dnes je nově opraveno a nejde poznat, že by bylo někdy cílem bombardování.

V Drážďanech navštívili vánoční trhy, galerii umění Zwinger a při rozchodu se většina okamžitě vrhla do Primarku.

File:Dresden-Zwinger-Wallpavillion-gp.jpg

Pohled na Labe protékající drážďany

Po rozchodu se vrátili k autobusu a vydali se na šestihodinovou cestu domů.

Autor článku František Váňa – Sexta

Korekce textu Samuel Otlík   – Sexta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *