Ekologická olympiáda

Ekologická olympiáda

Zúčastnili jsme se krajského kola 23. ročníku Ekologické olympiády, které se konalo minulý týden 12. – 13. 10 2017.   Soutěž se konala na Gymnáziu ve Valašských Klouboukách.

Ekologická olympiáda je olympiáda o ochraně přírody a ekologii.

Ekologie je věda, která se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím.

Náš tým v zastoupení Michal Holek, František Váňa a Samuel Otlík doprovázel pan učitel Mgr. Pavel Šuráň. Soutěž byla dvoudenní a zúčastnilo se jí celkem 9 týmů z celého kraje. Soutěž začala teoretickou částí (testy, analýzy…) v 15:00 ve čtvrtek.

K večeru jsme mohli zhlédnout přednášku místostarosty Valašských Klobouk o výstavbě
a rozšiřování města. Poté následovala recesní akce na téma “Duté dřevo“, na kterou si každý tým připravil krátkou scénku. Náš tým měl připravenou návštěvu známého kutila Ládi Hrušky na Valašsku.

Druhý den ráno po snídani jsme vyjeli autobusem do chráněné přírodní rezervace nad městem, kde nás od rozhledny Královec až do rezervace Dobšená provedl pan Mirek Janík, který vše obohatil svým krásným výkladem.


Bylo to velmi zajímavé a nakonec jsme pomohli oplotit pár mladých jedlí proti okusu.

Odpoledne jsme pracovali na návrhu revitalizace a výsadby zeleně ve Valašských Klouboukách. Také jsme stihli odejít k budově ČSOP Kosenka, kde nás čekaly dva úkoly v podobě poznávačky a řezání dřeva na čas a přesnost. Večer jsme náš návrh prezentovali před porotou. Náš návrh se porotě (zajisté) líbil a dopomohl nám ke krásnému druhému místu.

Autor článku: František Váňa, sexta
Korekce textu: Samuel Otlík, sexta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *